E-Bilgini.Com 'a Hoşgeldiniz : Ziyaretci
Sisteme Hoşgeldiniz
Forumumuzda daha iyi vakit geçirmek için, bilgi alışverişinde bulunabilmek için Üye olmanız gerekmektedir. / Üye Girişi için Tıklayınız
Ziyaretci Bulunduğunuz Konum

E-Bilgini Forum Ana Sayfa   | Ayetler, Dualar ve Hadisler  |  Peygamberimizin Her Musibete Karşı Önerdiği Dua

Konu ve mesajları Facebook Profilinizde Paylaşabilir,
e-bilgini.com Facebook Sayfasına destek vermek için sayfayı beğenebilirsiniz..
Paylaş

Seçenekler Arama Stil
İslamYolu

İslamYolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Durum : İSLAM YOLU
Forumda : İslamYolu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Konular: 9
Üye ID No: 473
İletisim :
İslamYolu Özel Mesaj Gönder            

Mesaj Yazma Zamanı : 5 Subat 2013 Saat : 23:08 - Kayıtlı İp

Peygamberimizin Her Musibete Karşı Önerdiği Dua

Peygamberimizin Her Musibete Karşı Önerdiği Dua

1.DUA

OKUNUŞU: Allahümme! Ente Rabbi.La ilahe illa ente.Aleyke tevekkeltü ve ente Rabbü'l-arşi'l-'azim.Maşaallahü kane vema lem yeşe'lem yekün.La havle vela kuvvete illa billahi'l-aliyyi'l-'azim.A'lemü ennallahe'ala külli şey'in kadir.Ve enne'llahe kad ehata bi külli şey'in 'ılma.Allahümme! İnni e'uzü bike min şerri nefsi ve min şerri külli dabbetin,ente ahizün bi nasiyetiha.İnne Rabbi 'ala sıratın müstakim.

ANLAMI: Allah'ım! Sen benim Rabbimsin.Senden başka ilah yoktur.Sana güvendim ve Sen yüce Arş'ın sahibisin.Allah'ın dilediği olur.O'nun dilemediği de olmaz.Güç ve kuvvet sahibi ancak yüce ve ulu Allah'tır.Bilirim ki,Allah'ın her şeye gücü yeter.Ve Allah,her şeyi ilmi ile kuşatmıştır.Allah'ım! Nefsimin şerrinden ve senin yönetiöin altındaki bütün canlıların şerrinden sana sığınırım.Şüphesiz Rabbim (yaptığı her işte) doğru yoldadır. (Taberani,Dua, No:343,I,129)

2.DUA

OKUNUŞU: Allahümme inni es'eluke'l-'afiyete fi'd-dünya ve'l-ahirati.Allahümme inni es'elüke'l-afve ve'l-afiyete fi dini ve dünyaye ve ehli ve mali.Allahümme'stür'avrati ve amin rav'ati.Allahümme'hfazni min beyni yedeyye ve min halfi ve 'an yemini ve an şimali ve min fevki.Ve e'uzü bi'azametike en üğtale min tahti.

ANLAMI: Allah'ım! Senden dünya ve ahrette sağlık ve esenlik istiyorum.Allah'ım! Senden dinimde,dünyamda,ailemde ve malımda af ve afiyet istiyorum.Allah'ım! Eksiklerimi,kusurlarımı ve ayıplarımı ört,korku ve endişelerimi güvene ve huzura çevir.Allah'ım! Ben önümden,arkamdan,sağımdan,solumdan ve üstümden (gelebilecek her türlü bela ve musibete karşı) muhafaza eyle.Altımdan kahrına uğramaktan (depremden) senin azametine sığınırım. (Ebu Davud,Edeb,110;İbn Mace,Dua,14)

Kaynak: Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu

Profil Mesajı Ekle
Hermes
Avatar Yükleyiniz Lütfen Henüz Avatar Yüklemediniz..
Yeni Üye
Durum : iyi
Forumda : Hermes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Konular: 0
Üye ID No: 526
İletisim :
Hermes Özel Mesaj Gönder            

Mesaj Yazma Zamanı : 21 Ocak 2015 Saat : 09:35 - Kayıtlı İp

Çok teşekkürler, hakikaten güzel bir paylaşım. sağolun.

Hermes Adlı Kişinin İmzası İmza Yok
Profil Mesajı Ekle

Etiketler
dua , her , karşı , musibete , peygamberimizin , önerdiği

Seçenekler Arama
Stil
Normal Normal
Ağaç şeklinde a href="showthread.php?s=1a2f8fe6ac270902c12c7fd925585aac&p=2987&mode=threaded#post2987">Ağaç şeklinde gösterime geç