E-Bilgini.Com 'a Hoşgeldiniz : Ziyaretci
Sisteme Hoşgeldiniz
Forumumuzda daha iyi vakit geçirmek için, bilgi alışverişinde bulunabilmek için Üye olmanız gerekmektedir. / Üye Girişi için Tıklayınız
Ziyaretci Bulunduğunuz Konum

E-Bilgini Forum Ana Sayfa   | İslam ve İnsan | Dini Sohbetler  |  Demek Binbir Tane Şüphesi Varmış

Etiketlenen üyelerin listesi

Konu ve mesajları Facebook Profilinizde Paylaşabilir,
e-bilgini.com Facebook Sayfasına destek vermek için sayfayı beğenebilirsiniz..
Paylaş

Seçenekler Arama Stil
İslamYolu

İslamYolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Durum : İSLAM YOLU
Forumda : İslamYolu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Konular: 9
Üye ID No: 473
İletisim :
İslamYolu Özel Mesaj Gönder            

Mesaj Yazma Zamanı : 4 April 2013 Saat : 12:47 - Kayıtlı İp

Demek Binbir Tane Şüphesi Varmış

Demek Binbir Tane Şüphesi Varmış

Meşhur alimlerden biri bir beldeye uğramıştı.Yanında birçok talebe ve halk olduğu halde bir ihtiyar ninenin yanından geçtiler.İhtiyar nine kalabalığı görünce, oradaki birine:

"Bu kimdir, bu kalabalık nedir?" diye sordu.Alimin talebelerinden biri bunu duydu ve yaşlı nineye:

"Onu tanımıyor musun? O,Allah Teala'nın varlığı hakkında binbir tane delil ortaya koymuş bir alimdir." diye cevap verdi.Nine gülerek:

"Eğer onun Allah'ın varlığı hakkında binbir şüphesi olmasaydı, binbir tane delile ihtiyacı olmazdı.Ben yüce Allah'a delilsiz iman ediyorum" dedi.Bu söz alime ulaştı,çok hoşuna gitti,ellerini açıp:

"Allahım! Senden şu ihtiyar kadının imanı gibi bir iman ve kalp safiyeti istiyorum" diye dua etti.Sonra etrafındakilere:

"Benim gibi dininizi araştırın: ama bu nine gibi de saf bir gönülle iman edin!" tavsiyesinde bulundu.

Bu hakikat şairin mısralarında şöyle ifade edilmiştir:

Her şeyde O'nun varlığına bir ayet vardır;
Bütün alem O'nun birliğini haykırmaktadır.

Kaynak: e-bilgini.com

Profil Mesajı Ekle

Etiketler
alimler , benim gibi dini araştırın , binbir , bu ihtiyar kadın gibi iman , bütün alem onun birliğini haykırmaktadır , demek , demek binbir tane şüphesi varmış , dini bilgiler , dini sohbetler , her şeyde onun varlığına bir ayet vardır , meşhur alim , tane , varmış , şüphesi

Seçenekler Arama
Stil
Normal Normal
Ağaç şeklinde a href="showthread.php?s=291c4bb260086449db99ade868108885&p=3143&mode=threaded#post3143">Ağaç şeklinde gösterime geç